social icons

search

Ďalšie články

Prírodná kozmetika #1


Krásnu a ničím nerušenú nedeľu vám želám! Dnes som si pre vás pripravila článok z kategórie kozmetika, čo je možno trochu prekvapujúce. Tí ktorí ma dlhodobo a pravidelne čítate, asi dobre viete, že kozmetika nie je veľmi moja parketa, a že za ňu nerada dávam peniaze. Avšak, veci sa tak trochu zmenili. Moji rodičia a postupne aj moja celá rodina sa veľmi snažíme robiť všetko preto, aby sme našu matku Zem, čo najmenej vyťažovali a naopak, aby sme ju čo najviac chránili. Nie je to u nás nejaká novinka či bum, práveže rodičia recyklujú, jedia pohánky a pšenice, nekupujú plastové fľaše a nosia vlastné tašky do obchodov dlhé roky a vedú nás- ich deti k tomu, aby sme to robili aj my a som im zato nesmierne vďačná.
V čom sme však tak trochu zaostávali a ešte stále zaostávame, je kozmetika. Tá prírodná, bio, eko alebo akokoľvek ju chcete nazývať, prišla na náš trh nedávno. Roztrhlo sa s ňou však vrece a šíri sa nezastaviteľnou rýchlosťou. Dokonca, ešte k tomu, tou domácou, slovenskou a českou, za čo som fakt rada, že sú to práve miestni ľudia, ktorí si uvedomujú dôležitosť šetrenia prírody v každom smere. A teda, v poslednom pol roku som dala toľko peňazí do práve prírodnej kozmetiky, ako za celý život nie, a nedám na ňu dopustiť. Nie len, že človek robí "dobú vec" pre životné prostredie, ale aj sám pre seba. Predsa len, keď si prečítate obsahové stránky akejkoľvek kozmetiky z drogérií, máte na nich napísané, že obsahujú parabény, alumnium v deodorantoch, bronopol, ktorý je určený na zvlhčovanie a používaný v odlíčovačoch alebo sprchových géloch, pričom táto látka je v Kanade napríklad zakázaná, ale u nás je voľne predajná, ethyl v lakoch na nechty a mohla by som pokračovať do nekonečna. Škoda, že si ľudia neuvedomujú, keď si kupujú kozmetiku za pár drobných, ako veľmi sami sebe škodia. Aj ja som si škodila a ešte stále si občas škodím, keďže dekoratívna prírodná kozmetika stále nie je veľmi rozšírená, a tak neviem celkom po čom siahnuť v tejto oblasti. No späť k produktom v tomto článku. Tieto boli práve mojou štartovacou čiarou, ešte niekedy v máji, a používam ich doposiaľ, čo je dosť dlhá doba, takže vám naozaj viem povedať po dlhom skúšaní, že či sú dobré, či nie.

UPOZORNENIE: Všetko, čo je napísané pri recenzii produktov, je z môjho hľadiska a z mojej skúsenosti, a teda všetci sme iní, preto každému akákoľvek vec sadne inak. Niekomu by mohla lepšie, niekomu horšie, niekomu rovnako, je to vec individuálna. Preto treba skúšať a keby niečo nehnevajte sa na mňa.Tuhý šampón od značky Navia

S hľadaním tuhých šampónov začala moja mamka, s tým, že na ne počula dobré recenzie. Je mnoho slovenských značiek, ktoré ich majú v ponuke, no my sme sa akosi dopracovali práve k tejto. Najprv som od nich mala iný šampón, no nesadol mi. Potom som však zobrala na skúšku tento, ktorý je určený na mastné vlasy a bol to, poviem vám, ako zázrak z nebies. Prvý mesiac používania mi vlasy vydržali nemastné aj 5-7 dní, čo zopakujem sa, bol pre mňa hotový zázrak. Viem, že niekomu pripadá hrozne nechutné, keď si niekto týždeň neumýva vlasy, mne však príde neprirodzené si ich umývať každý deň. Predsa len, dávať si na vlasy každý jeden deň chémiu, ktorá vám má "vyčistiť" vlasy a zbaviť ich mastnoty, nie je zdravé, práve naopak, nie v jednom článku som čítala, že čím viac svoje telo čistíte šampónmi, sprchovými gélmi atď., tak sa vám viac premasťuje. Tento je vyrobený z čajovníkového oleja, chlorely a neem. Je malinky, takže sa s ním naozaj super cestuje a krabička je z papiera, čo je recyklovateľné. Funguje na princípe mydla a to 50g balenie vydrží naozaj dlho. Mnohí sa možno zľaknú ceny, a to 50g balenie stojí 8,50€. Je to určite dosť pre tých, ktorí si kupujú šampón za 3€, avšak keď si to rozrátate, tak práve naopak, veľa ušetríte. Dajme tomu, že s klasickým šampónom si umývate vlasy každý druhý deň, takže šampón vám vydrží, ja neviem mesiac a pol? S týmto si budete umývať vlasy každý 5 deň, pričom tieto tuhé šampóny majú dosť dlhú trvácnosť, možno také 4 mesiace. Čiže máme  za tuhý šampón 8,50€, na 4 mesiace, pričom za klasický šampón dáme na 4 mesiace 9€. :) Jediná nevýhoda, ktorú som spozorovala je, že dlhšie trvá kým sa vlasy poriadne rozpenia. No a druhá vec, z ktorej som veľmi smutná je, že to na mojich vlasoch prestalo po čase fungovať. Asi po 2 mesiacoch si na ten šampón zvykli a začali sa zasa skôr mastiť, no to mám pri každom jednom, avšak žiaden nefungoval tak dobre, takže na tie 2 mesiace to zato stálo. Teraz som mala od neho pauzu pár mesiacov a chcem sa ku nemu opäť skúsiť vrátiť, či to nebude fungovať opäť.

Maska a čistič od značky Soaphoria

Soaphoria je asi prvá bio značka, o ktorej som počula a myslím, že ju aj vy poznáte. Dosť sa preslávila svojimi šumivými bombami do kúpeľa či produktami v sklíčkach šetriacich prírodu. Videla som ich produkty aj na mnohých blogoch vrámci, tipujem, spoluprác a nečítala som asi žiadnu zlú recenziu. Ja som si ich produkty objednala prvýkrát cez biokrásu, keď moja pleť bola vo veľmi zlom stave, dúfajúc, že mi už konečne niečo pomôže. Tento čistič pleti som si kúpila na základe vtedajšieho humbuku okolo L'oreal masiek, pričom som si myslela, že to bude taká tá typická maska, ktorá zaschne a vytiahne všetky bodky z pleti, aké máte. Keď som ju však otvorila, čakala na mňa v balení hustá masa takej divnej zelenohnedej farby. Na pleti však bola príjemná, chladivá, i keď v horších dňoch ma aj na pleti štípala. Najhoršie bolo asi jej zmývanie. Veľmi ťažko a dlho sa to dávalo dole, až sa to tak ťahalo ako lepidlo, avšak potom som prišla na life hack a pomocou takých tých penových hubiek, som to zmývala dole ľavou zadnou. Po aplikácií som mala hladšiu pleť a takú zdravšiu, no nejaké extra veľké zázraky od toho čakať netreba, teda nejaké zlepšenie pleti, čo sa týka tvorby vyrážok alebo hojenie som ja osobne nepostrehla. Najviac ma však potešil popis na balení, keďže je to vegánske, netestované na zvieratkách, neobsahuje palmový olej a je to ručne robené.Gél od značky Soaphoria

So Sophoriou pokračujem aj ďalej. Tento gél bola druhá vec, ktorá ma zaujala a zároveň veľmi pomohla. Keď som mala tvár v tých najhorších stavoch, pálila ma, svrbela, bola celá červená, tak toto mi naozaj pleť upokojilo, schladilo, neštípalo to a keď som to vlastne používala na noc, tak som sa ráno jednoznačne zobudila s omnoho krajšou pokožkou a zároveň aj vyrážky boli zahojenejšie. Tento jediný produkt z týchto všetkých som doposiaľ spotrebovala celý, takže naozaj odporúčam!Prírodný deodorant Ponio

Ako som vyššie písala pri géle, že je jediný, ktorý som spotrebovala, tak teda prosímpekne tento pazúch mi ešte stále od mája drží, a pri tom ho používam každý jeden deň! Hneď ako si môžete všimnúť, tak balenie je z papiera, takže opäť nápomocné pre našu zem, no a vnútro obsahuje kopu levanduľovej vône, kokosového oleja, mäty priepornej a iných prírodných ingrediencií. Koža z neho neštípe ani nesvŕbi a robí svoju prácu dobre, a to eliminuje pach celý deň. Jedine mne čo vadí je, že sa trochu krúši, no za cenu 7,50€ na trištvrte a možno ešte viac roka, je to skvelá vec, takže určite siahnite aj po ňom. :)

Komentáre

  1. Soaphoria milujem! Práve aj tento hojivý gél na tvár je môj obľúbený a mám rada aj Chillophoriu, ktorú používam namiesto čistiaceho gélu.. :) Ak chceš podobnú masku ako Loreal, kúp si nejaký íl (napr. bentonitový či francúzsky), zmiešaj ho s kvetinovou / normálnou vodou a máš.. stačí len naniesť na tvár a počkať, toto ti zaručene na pleti zaschne a vytiahne aj póry. A ak by ťa to náhodou počas schnutia svrbelo alebo ťahalo, navlhči pleť vodou v rozprašovači a znovu počkaj kým to úplne nezaschne. :))

    deerly lost / blog instagram

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem ti krásne za tvoj čas, podporu aj komentár.♥

Instagram