social icons

search

Ďalšie články

Marcová výzva


Asi v polke januára, som dostala nápad na nový formát každomesačných článkov. Bolo mi veľmi ľúto, že mi to nenapadlo skôr, pretože ako totálny perfekcionista, by som s týmto najradšej začala na nový rok. Tak by to vyzeralo predsa lepšie, nová výzva na každý mesiac. Potom som to chcela odštartovať vo februári, ale vtedy som začala pracovať na tomto blogu, tak som si povedala, že to tu bude pasovať viac. Čiže, ahoj prvá výzva, marcová výzva. 

Tieto výzvy sú najmä pre mňa, budem ich dodržiavať a na konci mesiaca ti zdokumentujem, ako to išlo, ako sa mi darilo a cieľom toho je vlastne prekonať samého seba, a zároveň aj teba inšpirovať k tomu, aby si to skúsil tiež. Niektoré budú jednouchšie, niektoré ťažšie, ale som naozaj namotivovaná a verím, že mi mesiac dodržiavania alebo robenia danej veci pomôže to pretaviť aj do každodenného života, a tak možno žiť o niečo lepšie, zdravšie, stráviť dni, čo najviac naplno, a tak ako som už spomenula, prekonávať sa. 

Marec je vraj dobrý na očistu. Je to taký prechod medzi zimou a jarou, a tak ako sa príroda bude postupne preberať zo zimného spánku, tak aj naše telo bude ožívať. A my mu v tom môžeme pomôcť. Zuz posledné týždne zdieľala na instagrame, že robí Clean program. Absolútne som nevedela, čo to je, ako to funguje alebo čomu to pomáha, no tým, že som mala v poslednej dobe zdravotné problémy, a to také, že nech som zjedla čokoľvek, tak mi bolo strašne zle a veľmi ma potom bolel žalúdok, povedala som si, DOSŤ. Vygooglila som si pojem "clean program," zapáčil sa mi, a tak som sa rozhodla, že najbližších 21 dní (toľko sa má dodržiavať), budem mať totálnu očistu organizmu. 

Vrámci Clean programu sa má dodržiavať zdravé stravovanie. Nemôžem jesť lepok, laktózu, cukor, alkohol, kávu, ryžu, kukuricu, sóju a mnoho druhov ovocia. Celé to pozostáva na tom, že ráno a večer sa majú piť "shaky" z ovocia a zeleniny a na obed sa má jesť jedno poriadne jedlo. Samozrejme, v prípade hladu si počas dňa, môžem dať aj nejaké snacks, no musia opäť korešpondovať s vybranými potravinami, ktoré môžem podľa tohto programu konzumovať. 

Hneď teraz ti môžem povedať, že toto bude asi tá najväčšia challange tohto roka. Ja absolútne nejem ovocie a zeleninu, okrem jabĺk, mrkvy, či banánov, nejem veľmi ani ryby, ani mäso, okrem toho kuracieho, takže vo všeobecnosti, som ten najvyberavejší človek na svete. Na druhej strane, nejem ani nezdravo, jem veľa tofu, batátov, bulguru, kus kusu, a vôbec nevaríme doma tie také ťažké jedlá ako žemľovky, sviečkové, paprikáš, vypražané syry alebo iné tradičné slovenské pochutiny. Najhoršie to bude samozrejme bez sladkostí alebo cestovín, či celkovo nejakej fajnej čerstvej bagety, no výsledky tohto programu hovoria, že tí ľudia mali viac energie, než kedykoľvek predtým, no a o tom, že je to tá najzdravšia vec, akú človek môže pre svoje telo urobiť, ani nehovorím. 

Verím, že mi to uľaví moje tráviace problémy, dodá veľa síl, ktoré momentálne pred maturitou veľmi potrebujem, urobí reštart tela a v neposlednom rade, mám takú vieru, že mi to pomôže sa začať celkovo zdravšie stravovať aj potom, ako tých 21 dní prejde. Snáď to celé vydržím, budem to iste zdieľať na instagrame, najmä insta stories a na konci mesiaca, ti dám vedieť, ako to dopadlo! Budem rada, ak sa niekto pridá a budeme si navzájom morálnou podporou!:) 


Follow my blog with Bloglovin

Komentáre

 1. Ja som posledné dva týždne jedla len ovocie a zeleninu (žiaden chlieb, mliečne výrobky, sladkosti, nič - len a len ovocie a zelenina), a môžem povedať, že to má len výhody. Spočiatku to vyzerá byť strašné, pretože zrazu sa zdá, že všetci jedia čokoládu, ale za celé dva týždne mi nebolo zle, ľahko sa mi vstávalo a celý deň som mala veľa energie.
  Držím ti palce na tejto výzve, verím, že sa ti úspešne podarí dôjsť až do konca - a som zvedavá na tvoje názory, dojmy a výsledky! ❤
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak to som zvedavá a držím palce! Ja som sa o niečo takéto pokúšala už veľakrát, no nikdy som nevydržala až do konca. Verím, že to zvládneš a potom sa podelíš o dojmy :)
  Ja mám momentálne podobný problém, snažím sa prísť na to, čo mi zhoršuje ekzém, takže niektoré potraviny na nejaký čas vynechávam. Chce to veľa sebazaprenia, najmä, keď človek chodí do školy, a preto si musí všetko dopredu chystať a tak podobne.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem ti krásne za tvoj čas, podporu aj komentár.♥

Instagram