social icons

search

Ďalšie články

Aprílová výzva

Vitaj nový mesiac, vitaj nová výzva! Apríl, môj (asi) najobľúbenejší mesiac, ktorý sa nesie v mojich narodeninách, prvých púčikoch na stromoch, krókusoch, snežienok či konvalinkách, oslavách odchádzajúcej zimy a prichádzajúcej jari, viac slnečných dní a Fashion Revolution týždňa. Počuli ste už o ňom? 

Fashion Revolution je organizácia, ktorá dbá o férovosť pri výrobe oblečenia a jeho udržateľnosť. Vrámci svojich mnohých projektov založili aj Fashion Revolution Week, ktorý je časovaný každý rok v posledný aprílový týždeň na počesť pamiatke 1129 zosnulým, pri páde budovy Rana Plaza, v ktorej si nechávali šiť svoje oblečenie značky ako Mango, Primark, Walmart či Benetton. Najhoršie na tom celom je, že tí pracovníci neraz informovali svojich nadriadených, že tá budova je v katastrofálnom stave a čochvíľa sa zrúti, no oni ich ignorovali a dokonca, hneď na druhý deň po tomto nešťastnom incidente, ich všetkých poslali naspäť do práce robiť. 

FRW je teda od 23.-29.4. a jeho úlohou je, čo najviac šíriť osvetu férovosti voči ľuďom, ktorí šijú naše oblečenie a môžete tak prispieť aj vy tým, že na internet pridáte fotku toho, čo máte na sebe, akurát otočeným naopak, a opýtate sa výrobcu toho kusu oblečenia: "Who made my clothes?" 

A práve preto moja aprílová výzva spočíva v kapsulovom šatníku. Kapsulový šatník je udržateľný, pretože sa skladá z 33 kusov odevu spolu s topánkami a kabelkami. Jeho úlohou je motivovať človeka, aby nenakupoval, aby všetko poriadne vynosil a nestávalo sa mu každé ráno, to staré známe: "Nemám si čo obliecť." Kapsulový šatník by mal obsahovať jednoduché, minimalistické kusy oblečenia, ktoré sa budú dať všetky navzájom ľahko kombinovať. Kreativita však zohráva veľmi podstatnú rolu pri stylovaní jedného trička už po stí krát. 

Osobne si myslím, že mesiac sa dá úplne v pohode zvládnuť s toľkými vecami. Dokonca som si spočiatku myslela, že 33 je dosť nízke číslo, no ako som si to vyskladala, tak mám momentálne 26 vecí na mojom kapsulovom vešiaku, pričom mi to príde dosť veľa. Zároveň to však beriem trochu s rezervou, pretože apríl je veľmi nepredvídateľný mesiac, čo sa počasia týka, ale aj teplôt. Preto, som rada, že sa mi urobila taká tá rezerva 7 vecí, že keby náhodou mi chýbalo niečo teplejšie alebo naopak, ľahšie, tak si to ešte môžem pridať. 

Na druhej strane, keď mám pravdu povedať, nebolo to zas až také jednoduché urobiť ten "správny" výber, pretože ja mám momentálne okolo 150 vecí v skrini (a to nepočítam do toho kabelky, topánky, kabáty a veci na doma....ja viem, je to alarmujúce), takže dať len tak nabok zvyšných 120, nie je sranda. Ja sa však na tento mesiac veľmi teším, som zvedavá, či to bude ľahké alebo to bude trochu trápiť moju kreativitu, no jednoznačne to bude výzva! Kto sa pridá?P.s.1: Okrem týchto 25 vecí, mám ešte bielu blúzku, ktorá je na tej spoločnej fotke a čudujem sa, kde sa podela jej osobitná fotka. :D
P.s.2: Ja viem, že sú tie čierne čižmy v hroznom stave, dokonca som ich umývala pred fotením, ale tak nosím ich už 3 zimu vkuse, tak aj tak vyzerajú chúďatka.

Komentáre

  1. Teda o té události jsem vůbec nevěděla, je to strašný, že tohle se někde vážně stalo. Děkuji za info... Jinak k šatníku, myslím si, že 33 kousků je až dost a na měsíc určitě :D Ale mít tento styl šatníku, tedy pouze 33 kousků, na celý život, asi bych to nezvládla :D
    http://life-by-marie.blogspot.cz/

    OdpovedaťOdstrániť
  2. To ťa obdivujem! Ja síce asi aj tak viac vecí na sebe nestriedam, ale stanoviť si takú výzvu, to by som si momentálne naozaj netrúfla. Baví ma sledovať tieto tvoje výzvy. A máš naozaj krásne kúsky v šatníku! Môj favorit je jednoznačne osmička a potom 16,17,18 takisto! :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem ti krásne za tvoj čas, podporu aj komentár.♥

Instagram