social icons

search

Ďalšie články

Miestni │ Jurkovska


Konečne je to tu! Túto rubriku som plánovala rok. ROK! Najprv to celé vzniklo, ako úplne iná myšlienka. Viem, že som čítala knihu, kde sa písalo o našej generácií, generácií, ktorá je lenivá, nič nerobiaca, nemá žiadne ciele, tráviaca čas iba na mobiloch, hracia nezmyselné hry, ktoré v nás provokujú iba nevraživosť alebo, že sa opíjame v baroch, a že vlastne neprispievame ničím tomuto svetu. Vtedy som sa zamyslela a spomenula si na všetkých ľudí v mojom okolí, ako neskutočne tvrdo pracujú na svojich snoch a cieľoch, a ako robia presne všetko, len nie nič nerobenie. A tak, som chcela písať o nich, a o tom, čo robia, no bála som sa však, že takéto články budú vyzerať ako z nejakého Forbes, a síce tých ľudí ozaj obdivujem, tak som nebola presvedčená, že by to pasovalo ku mne a ku môjmu blogu.

Potom však prišlo do môjho života toto všetko enviromentálnô, pričom sa veľmi snažím kupovať si produkty od oblečenia, až po jedlo, od našich miestnych, podporovať šikovných ľudí, ktorí možno nemajú až takú šancu sa "presadiť" na trhu, medzi všetkými tými fast reťazcami a zároveň si málo kto váži ich poctivú, ručnú, a pritom aj dosť náročnú prácu, ktorá stojí síce viac, než v bežných obchodoch, ale je férová, originálna a robia ju s velikánskou láskou. 

Tak, ako pri prvom koncepte, tak aj pri druhom mi ako prvá hneď napadla Viky, tá si vždy išla za svojim. Od kedy si ju pamätám, do všetkého dávala svojich 100% a nikdy, fakt nikdy sa nevzdávala. Od počiatočného tanca, až po doterajšie maľovanie. Stihla už mať svoju vlastnú vernisáž, jej obrazy visia v tanečnej škole, našej triede, ale najmä na nádherných kusoch oblečenia. S projektom #tvojabundaakomojeplatno, začala niekedy koncom leta, a teraz už jej plátnom nie sú len bundy, ale aj sukne, tašky, šaty, košele, čo len chceš, aj nechceš. Dovtedy, kým začala ona s týmto projektom, tak som sa s maľbami na oblečenie síce stretla, no vždy mali taký ťažkopádny charakter, kvetov či rôznych ornamentov. Viky však maľuje krásnych anjelov. Každý z nich má svoj príbeh, niektorí si nesú so sebou ťarchu, iní zasa slobodne rozprestierajú krídla. Je to celé také snové a má to v sebe dušu, a keď si ich pozorne prezrieš, zistíš, že celá maľba ti chce niečo povedať, že nesie v sebe odkaz. Proste láska. 

Ak máš aj ty rád/a originálne kusy oblečenia, a chceš si do svojej skrine zbierať, čo najviac srdcoviek, tak toto je myslím si, že jasná odpoveď, kde niečo také nájsť. Viky sa prezentuje pod svojou značkou "JURKOVSKA," pričom ju zatiaľ môžete kontaktovať na instagrame a čoskoro chce spustiť aj svoje predajné miestečko na Sashe.:) 

Komentáre

Zverejnenie komentára

Ďakujem ti krásne za tvoj čas, podporu aj komentár.♥

Instagram