social icons

search

Ďalšie články

Sharing is caring


Keď som bola malá, bola som neskutočný skuptoš. Doteraz si pamätám, ako som s mamkou bola raz v obchode a mala som obrovskú chuť na sladké (ako vždy), mamka mi vybrala sójový rez a po zaplatení, som si ho rozbalila a pustila sa doň s veľkou chuťou. Vtedy sa ma mamka spýtala, či si môže odhryznúť tiež, pričom odhryzla dosť veľký kus, ja som sa odula a povedala som jej: "Zožer si to." Doposiaľ sa zato neskutočne hanbím, a vždy keď jej o tom poviem, že mi je to ľúto, ona sa len zasmeje a zakaždým iba tvrdí, že si to nepamätá, veď chvalabohu. Čím som ale staršia, tým viac si uvedomujem, že rozdeľovanie sa a dávanie vecí len tak, bez toho, aby sme niečo čakali späť, je to to najkrajšie. 

Dlho som tu nepridala žiadny outfitový článok, pretože som sa naozaj chcela zamerať na eko, bio, fair trade, atď. v každom aspekte môjho života, aj v tom módnom. Bohužiaľ, zistila som, že to nebude také jednoduché, keďže sa nedá prerobiť, takmer, celý fast fashion šatník, na slow za 2 mesiace. Nedá sa to. Naozaj. A ani sa tak asi dlho nestane, pretože, aj keby som všetko svoje oblečenie vyhodila zo skrine a nahradila ho sekáčovým, tak aj to je wasteovanie. Naopak si myslím, že treba všetko vynosiť, až do poslednej nitky. Alebo, ako som už na začiatku avizovala, darovať to, len tak, kamarátkam, sestrám, mamkám, tetám, sesterniciam, deťom do detského domova, hocikomu, kto by sa tomu mohol potešiť. Pretože, sharing is caring. Presne takto som sa ja dostala k tomuto ruksaku. Moja sesternica si na mňa spomenula, a namiesto toho, aby ho vyhodila, ho ja s radosťou nosím. Takto sa aj ja snažím posúvať svoje oblečenie ďalej najmä sestre, no chystám sa napríklad vytriediť aj celú dekoratívnu kozmetiku, laky na nechty či krémy a podarovať ich kamarátkam, keďže viem, že ja tie produkty už vôbec nevyužijem. Verím, že aj takýmto spôsobom zachraňujeme našu planétu a dávame veciam druhú šancu. Ja tým svojim ju dávam aj druhým spôsobom, a to predajom na mojom mini instagramovom sekáči. To, čo viem, že nebudem nosiť ja, ani sestra, ani nikto iný, tak predávam za malý peniaz, pretože možno práve tebe padne niečo do oka, a tak zabezpečíme udržateľnosť v móde. 

Čiže, aby som ešte zodpovedala a "vydiskutovala" poslednú vec, a to aké outfity tu teda budú pribúdať, a či sa budú stotožňovať s celým konceptom blogu, tak ja verím, že odpoveď je áno. Budem sa snažiť do každého jedného looku zakomponovať aspoň jednú vec, ktorá je férová/ vyrobená ručne/ zdedená alebo aspoň ukazovať kúsky v mnohých štýloch i variáciách, možno na inšpiráciu, že sa dá jedna vec obliecť na viacero spôsobov. Ohľadom toho mám inak veľkú radosť, pretože vždy som si myslela, že módne blogy sú o tom, že daný bloger ma napraskanú skriňu a v každom článku má stále rozdielne veci na sebe, no opak je pravdou. Všetko je to o kreativite, originalite a mnoho krát si čítateľ ani nevšimne, že už mám na sebe niečo po desiaty krát. Tak teda, verím, že to bude super, a že sa ti to bude páčiť. :)  NOSÍM
košeľu z Diverse 
top z Bershky
nohavice z Orsay 
oxfordky zo Zary
plášť z Čínskeho obchodu
batoh od sesternice značky Lacoste 

Komentáre

 1. Veeľmi pekné fotky! Aj outfit - najmä tie šnúrky v topánkach sú super doplnkom. :) Aj ruksak si určite zaslúžil byť nosený. A súhlasím, sharing is definitely caring. Ja mám dve tašky plné oblečenia, ktoré chcem niekam odniesť. Len som stále neprišla na to kam. Teším sa na ďalšie takéto články :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moc ti to sluší :) líbí se mi batůžek

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vždy som bola zvyknutá na to, že sa u nás v rodine veci posúvali. Hoci som aj spomedzi mojich bratrancov a sesterníc najstaršia, dostávala som veci od maminých kamarátok - a nikdy mi to neprišlo byť v ničom čudné :D Teraz je to už, samozrejme, trošku iné, keďže aj so sestrami máme každá trochu iný štýl (a niektoré veci, ktoré nosí Bianka, by som si ja asi neobliekla) - a preto idú veci do detského domova alebo na charitu; dokonca v Bratislave, veľmi blízko pri nás, sme s kamoškou objavili kontajneri, kde ľudia môžu hodiť svoje staršie oblečenie, a ono potom poputuje tým, ktorí ho potrebujú (už si nepamätám, ako sa tá organizácia volala, ale hneď ma to nadchlo). ❤
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem ti krásne za tvoj čas, podporu aj komentár.♥

Instagram