social icons

search

Ďalšie články

Aprílová výzva │ Ako to dopadlo?


Ja viem, ja viem, trošku meškám, ale opäť je presne ten čas v roku, keď sa mi nechce sedieť doma za počítačom a písať, ale naopak každý deň som vonku na bicykli, prechádzke, v robote, učím sa na maturitu, cvičím, a tak nejak ostáva blog v pozadí. Myslím na neho však každý deň a mám taaak veľa článkov naplánovaných, len toho času, nie je zas tak veľa.

A síce je dnes už štvrtý májový deň, tak ja sa vrátim ešte k tomu aprílu, aby som tu uzavrela moju aprílovú výzvu a spísala ti všetky moje postrehy a pocity. 

Mať kapsulový šatník, nie je vôbec také ťažké. 33 kusov oblečenia je až až, a pokiaľ si vyberieš tie správne, tak kombinovať sa dajú do aleluja. Ja som túto výzvu začala s 26, no pár z nich som vyradila a pár som zasa pridala, presnejšie som vyradila 3 a pridala 10. Mojou chybou som si to jemne skomplikovala, pretože medzi tými 10 mohli byť šaty, tričká, sukne, či nohavice, no prehnala som to s bundami, ich počet bol 7, pričom mi ich absolútne, ale absolútne nebolo treba, ale tak nejako to vyšlo a taktiež tašiek som mala zbytočne veľa, t.j. 6, ale 2 z toho som pridala iba kvôli foteniu, čo je síce blbosť, ale za normálnych okolností by som to skombinovala práve s nimi. Tak či onak, skončila som na presnej 33, čiže výzvu som splnila. 

Čo sa týka ešte mojich postrehov, tak síce splniť túto výzvu bolo úplne v pohode, tak pre mňa je kapsulový šatník zatiaľ nemožné mať na dlhšiu dobu, a to z toho dôvodu, že sa v ňom musia ozaj nachádzať čo najjednoduchšie a najpodobnejšie kúsky oblečenia, aby sa to spolu ľahko kombinovalo, zatiaľ čo ja najviac milujem práve odevy, ktoré sú iné, originálne, vzorované, vyšívané, výrazné a tie by sa teda stylovali dokopy ťažko. 

Plusy a mínusy+ Hneď na začiatku, keď som si vybrala mojich pôvodných 26 kúskov, ktoré ma budú sprevádzať celým mesiacom, som si uvedomila, že niekde hlboko, aj keď to ja nevidím, mám svoj vlastný štýl, farby, strihy či typy oblečenia, ktoré preferujem. Preto by som ti veľmi, ale veľmi odporučila, urobiť si taký kapsulový šatník, hoc len skúšobne, že to nebudeš dodržiavať, len si skúsiš dať dokopy 33 kusov, ktoré by si najskôr bol/a schopný/a nosiť dlhú dobu, a aspoň teda z mojej skúsenosti, sa ti podarí v nich uvidieť nejaký ten tvoj vzorec obliekania sa. 
+ Toto plusko nadväzuje na to prvé- tým, že som teda zistila, čo je to moje pravé orechové, som si povedala, že nemá prosto zmysel si kupovať iné veci, len aby som mala šatník nejako zaujímavejší, farebnejší alebo pestrejší, naopak, treba sa držať toho, čo viem, že mi pristane, a v čom sa cítim najlepšie. No a vďaka tomu, som vytriedila zo šatníka minimálne ďalších 20 vecí a myslím si, že ich čochvíľa vyradím ešte viac. 

- Mínus som našla len jedno jediné, a to len a len kvôli globálnemu otepľovaniu, ktoré bájdvej existuje. Myslela som si totiž, že mesiac apríl bude o trošku viac chladnejší i upršanejší, preto som si nechala tmavšie nohavice, kabát, čižmy, sveter aj hrubšie šaty, no akosi nevidalo. Kabát aj čižmy som mala na sebe až raz, tuším, že presne prvého apríla, keď bol posledný chladný deň a potom už bolo len a len teplejšie, a tak som nosila dookola celý mesiac, nie 33 kúskov oblečenia ale asi 10 lebo zvyšné boli príliš hrubé alebo sa mi do tých krásnych slnečných dní nechcelo obliekať do čiernej farby. Čiže, ak by si si niečo také chcel vyskúšať len tak, odporúčam to robiť v lete alebo zime, keď vieš, aké počasie vtedy je naisto. 

Komentáre

  1. Veľmi by som si chcela vytvoriť capsule wardrobe na každé ročné obdobie - len je to oveľa dlhší a zložitejší proces, ako som si pôvodne myslela, pretože nemôžem len tak vyhádzať oblečenie zo skrine, nech mi ostane presné číslo, lebo rýchlo zistím, že to, čo som vyhodila, zrazu potrebujem :D Ale verím, že sa mi v priebehu nasledujúcich pár mesiacov podarí mať v skrini len kúsky, ktoré milujem a sú veľmi univerzálne a ľahko kombinovateľné - i keď ich nebude musieť byť presne 33 :D

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem ti krásne za tvoj čas, podporu aj komentár.♥

Instagram