social icons

search

Ďalšie články

Introvert


Keď som bola malá, bola som neskutočný huncút. Rodičia mi doposiaľ vravia, že ako prvorodené dieťa som im dala dosť zabrať. Stále som lietala holá, nechcela sa ani za nič obliecť, a tak ma museli naháňať po byte, bavilo ma robiť si moje potreby za dvere v obývačke, napodobňovala som nášho psíka v jedení jeho hračiek, prestrkovala hlavu cez zábradlie a potom ju nevedela vybrať, a tak podobne. Vraj som bola totálne chalanisko, pričom sa moji rodičia už vtedy báli, čo zo mňa vyrastie, a ako sa moje správanie vystupňuje najmä v puberte. Ich obavy sa však nenaplnili a naopak, čím som bola staršia, tým som bola pokojnejšia. Mala som síce jedno divotvorné obdobie, keď som chcela byť v skorom veku, čo najdospelejšia, ale keď som si uvedomila, že byť niekde v partii, chodiť v piatky vonku a opíjať sa, či fajčiť ma absolútne, ale absolútne nebaví, dostala som sa asi v takých 15 rokoch do skorého dôchodkového veku, a odvtedy mám najväčší pôžitok z toho, keď môžem prísť v piatok poobede domov, zatvoriť za sebou dvere, vybrať si knihu, písať na blog, pozerať seriály alebo blúdiť vo svojich myšlienkach.



Bohužiaľ, potom mi bolo často krát vyčítané, že som taká. Že nie som v spoločnosti, medzi ľuďmi, že netrávim viac času so svojou rodinou, že nejdem častejšie so spolužiakmi vonku do baru, že sa neviem uvoľniť alebo dokonca, že v realite nie som taká citlivá a emotívna, ako som tuto na blogu či sociálnych sieťach. Ale vieš, niekto to prosto nemá vo svojej nature. Dlho som nechcela sama v sebe prijať fakt, že som introvert, pretože spoločnosť takýchto ľudí akosi menej akceptuje, veď ja sama som si myslela, že introverti sú zaškatuľkovaní ľudia, ktorí nemôžu druhých ani len cítiť, sú viac depresívni, pesimistickí a neznášajú celkovú komunikáciu. Mýlila som sa. Introvert, je človek, ktorý má len väčší pôžitok z času, ktorý môže tráviť aktivitami, ktoré ho napĺňajú, ako je čítanie, písanie, rybárčenie, chodenie na túry, maľovanie, fotenie či záhradkárčenie. Nie je to človek, ktorý by sa ľuďom vyhýbal, to vôbec nie, len nie je rád, keď je v obrovskej skupine ľudí, radšej má jedného, dvoch pravých priateľov, ktorým dôveruje, a tých by nevymenil naopak za kopu priateľov, ktorí sú väčšinou iba na zábavu. Introvert je človek, ktorý potrebuje aj viac času na seba, potrebuje sa aspoň na hodinu denne zavrieť do ticha a nebyť v hluku a chaose. A napokon, introvert je človek, ktorému sa jednoduchšie vyjadruje, keď si svoje myšlienky môže poriadne premyslieť, emócie zahasiť a dať ich zo seba vonku spôsobom, ktorým možno nie sú slová vypovedané nahlas, ale spôsobom, ktorý je pre neho bližším, ako napríklad napísať to na blog. Ja som takýto introvert, a som na to hrdá.

P.s.: Niektoré fotky sú nekvalitné lebo som mala zle nastavený foťák. :'(



NOSÍM
šaty zo Zary
balerínky z Mohita
zdedenú kabelku značky Thomas Wylde

Komentáre

 1. Krásne šaty.. :)
  Ja sa stále neviem popravde zaradiť úplne jasne do nejakej typológie osobnosti, ale tiež rada trávim čas sama, nemám potrebu vymetať bary či diskotéky a v piatok večer si tiež rada prečítam knižku.. :) Ešte stále sa tak trochu hľadám ako osobnosť, takže chvíľu potrvá kým budem vedieť kto naozaj som.

  netrhajte (k)vety

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Konvalinka14 júla, 2018

   Ja myslím, že nikdy sa nám úplne nepodarí zistiť, kto sme, pretože sa stále vyvíjame a dospievame:)

   Odstrániť
 2. Ako veľmi preveľmi sa mi na tebe páčia tie šaty :) Princezná <3

  Klaudia Duranova 

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásne šaty <3
  Ja som na tom rovnako, občas si rada vyjdem von s kamarátkami, ale je to tak raz za čas a moje obľúbené piatkové večery sú práve tie doma pri knihe alebo seriáloch ❤

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Skoro akoby som čítala o sebe! Tiež som bola malá divoška (a pamätám si, že som sa raz vycikala v obývačke za kreslo :D) a ešte na základnej škole som snívala o tom, ako budem s kamarátmi chodiť cez víkendy von, keď raz budem staršia. A potom, keď som mala možnosť byť súčasťou partie ľudí v bare, akosi ma to prešlo. Čím som staršia, tým som väčší samotár. Tiež si radšej prečítam v piatok večer knižku, napíšem pár slov na blog alebo pozriem seriál. Niekedy so svojimi priateľmi von idem, ale nie je to až tak často - a aj preto veľakrát počúvam slová ako "Ty nemáš život." alebo "Mala by si byť spoločenskejšia.". Nuž ale, v živote máme robiť predsa to, čo nás robí šťastnými a spokojnými.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem ti krásne za tvoj čas, podporu aj komentár.♥

Instagram