social icons

search

Ďalšie články

Júnová výzva


Neviem prečo, ale jún mi pripadá ako taký lenivý mesiac, asi najviac spomedzi všetkých ostatných. Čas sa akosi vlečie, ľudia kráčajú ako v slow motion a vo vzduchu visí denno denne taká oddychová, šlofíkárska nálada. Každý z nás odpočítava dni, hodiny, minúty aj sekundy do prázdnin, do naopak akčného júla, a tak je jún mesiacom, ktorým sa každý snaží z posledných síl akosi preplávať.

Práve preto, je moja júnová výzva čitateľská. Lenivé rána, obedy aj večere sú ako stvorené na lenivé čítanie, na ktoré nikdy nie je čas, a zároveň, ktoré každý rok odkladáme na letné mesiace. Ja som si na nový rok stiahla do telefónu aplikáciu "Good reads," vďaka ktorej si mapujem knihy, ktoré som prečítala, chcem si prečítať alebo momentálne čítam. Taktiež som si v nej stanovila cieľ- prečítať 20 kníh za rok, čo je pre knihomoľov hračka, no pre nás ostatných sa takéto číslo občas zdá ako poriadna výzva. Zároveň má super využitie v prípade, keď vidím nejakú knihu, ktorú by som si za bežných okolností uložila do svojej krátkodobej mozgovej pamäte, s tým, že tak o týždeň, by som si už ani nepamätala, čo som to chcela čítať, tak tam si ju môžem uložiť a hneď si aj prezrieť recenzie, či sa ju vôbec oplatí čítať, alebo je len nejakým často zdieľaným, instagramovým trendom. 

Neviem teda, a ani nesľubujem, koľko ich počas júna prečítam, ale mojou výzvou je, ich prečítať čo najviac. Už teraz mám približnú predstavu, do ktorých kníh by som sa chcela pustiť, no finálny zoznam spíšem až na konci tohto mesiaca spolu s recenziou ku každej knihe. Tak teda, pekné čítanie! 

Komentáre

 1. Přeji hodně štěstí při plnění výzvy :)

  Maris Novotná

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Držím palce, už len posledná skúška a aj ja si dávam výzvu na leto! Chcem opäť začať čítať dosť, pretože som toho minulý rok prečítala strašne veľa a teraz nejako zaostávam...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Konvalinka03 júna, 2018

   Ja som práve naopak vôbec nič minulého roku neprečítala, tak tento, by som to rada dobehla. Veľa šťastia aj tebe :)

   Odstrániť
  2. Inak ak máš to goodreads neposlala by si mi odkaz na tvoj profil alebo niečo? Ja už mám tú aplikáciu dlho predlho a až teraz som tam doplnila všetko, čo sa mi podarilo za minulý rok prečítať a rada by som videla, čo čítaš :)

   Odstrániť
  3. Konvalinka03 júna, 2018

   Jasnačka, nájdeš má tam pod menom lianajanek :)

   Odstrániť
 3. Držím palce, ja sa po tomto len učiacom sa polroku snažím konečne začať teraz po maturite znova čítať. Tento rok sa mi podarilo prečítať len štyri knihy, tak snáď to toto leto dobehnem. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Konvalinka03 júna, 2018

   Aj jaa som prečítala zatiaľ iba 4!:D Veru, snáď to dobehneme.♥

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem ti krásne za tvoj čas, podporu aj komentár.♥

Instagram