social icons

search

Ďalšie články

STOP │ Podprsenkám


Presne pred rokom, som urobila jedno z najlepších rozhodnutí v mojom živote. Prestala som nosiť podprsenky. Totižto, pred tým, než som toto rozhodnutie urobila, ma veľmi často boleli prsia, a to dosť nepríjemne. Nevedela som z čoho a samozrejme, ako správny človek 21. storočia, som hneď pomyslela na to najhoršie, rakovinu. Dlho som si to nechávala pre seba lebo šak veď nebudem šíriť paniku, no po čase som sa predsa len rozhodla ísť za mamkou. Prvé čo mi povedala bolo, že nemám nosiť tie tvrdé hnusné kosticové podprsenky lebo vraj je to z nich. Tak som ju počúvla, pretože som chcela to najhoršie zo svojej hlavy vylúčiť. Namiesto kosticových, som si kúpila v New Yorker, vtedy veľmi populárne, bralety a čakala, čo sa stane.

Bohužiaľ alebo chvalabohu, boli tie bralety strašne, ale strašne nekvalitné, nepohodlné a už vtedy, v teplých mesiacoch, ma čipka, ktorou boli zdobené kusala. Netvrdím, že všetky bralety sú takéto, ale tie, ktoré som si kúpila ja, stáli asi 6€ dokopy, čiže nič pohodlné a kvalitné sa predsa od nich nedalo očakávať. Preto som sa rozhodla, že nebudem nosiť žiadne podprsenky. Bolo leto, nosila som samé voľné šaty, tielka či plavky, tým pádom to ani nebolo vidno, že mi niečo pod oblečením chýba. Veľmi som sa ale bála, aké to bude cez zimu, pretože som nosila svetre a roláky, ktoré boli naopak obtiahnuté, no keď sme občas s dievčatami došli na takéto témy, zakaždým mi povedali, že si vôbec, ale vôbec nevšimli, že nemám podprsenku, čo ma upokojilo, a tak ich nenosím doteraz.

Budem sa teda opakovať ešte raz, v živote som lepšie rozhodnutie nespravila. Je mi pohodlne, nič ma netlačí, nič ma nebolí, už nepoznám ten skvelý pocit rozopínania si podprsenky po celom dni, pretože mám ten pocit all day everyday a ešte k tomu je to omnoho ale fakt omnoho zdravšie pre vaše prsia. Podprsenky totižto znižujú cirkuláciu krvi v našich prsiach, čo môže zredukovať prirodzený rast pŕs a vývin tkaniva v nich. Taktiež podľa vedcov, ženám ktoré prestali nosiť podprsenky sa vraj nejako lepšie vyvinuli a dokázali nadvihnúť o 7mm. Samozrejme je to na každom indivíduu, ako sa rozhodne. Mne to jednoznačne pomohlo a cítim sa lepšie. Nemám ani problém s tým, že by to bolo nejako viditeľné keďže mám prsia malé, a zasa, ženy, ktoré ich majú väčšie tvrdia, že by si to nemohli dovoliť, no ja naopak vravím, že pre svoje zdravie by človek mal urobiť všetko, čo je v jeho silách a nepozerať sa na to, čo si asi tak ostatní myslia. Ak sa ale hanbíte nenosiť podprsenky, tak skúste aspoň prejsť na bralety, čo je určite zdravší variant.♥


Komentáre

 1. Mít menší prsa, tak ji taky nenosím ani venku. Nicméně běhat (či jen chodit) bez podprsenky bolí jako čert, dráždí mi to bradavky a potí se mi to pod prsama. xD
  Doma ji ale nenosím, protože tam se moc nehýbu. A potvrzuju, že se prsa zpevní a dokonce zvednou. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Konvalinka08 júna, 2018

   V športovej podprsenke cvičím aj ja a neviem si predstaviť bez nej. Narážala som tuto najmä na tie kosticové, myslím si, že športové sú pohodlné a nič zlé na nich nie je, aj keď vždy je lepšie nemať žiadnu. :) Áno, ja sama mám pocit, že sa mi prsia úplne zmenili, keď som ich prestala nosiť.

   Odstrániť
 2. Jsem ze zástupu těch, které si to údajně můžou dovolit. Ne, ne, ne, mezi lidi bych bez podprsenky nešla. Rovnou bych nemusela mít ani tričko. Vzdyť jsou tak vidět všechny obrysy... Navíc je podprsenka tak trošku zvětšuje a já mám ze sebe mnohem lepší pocit.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Konvalinka08 júna, 2018

   No ja hovorím, je to na každom individuu, tento článok som písala iba za seba, s tým že mi to pomohlo a cítim sa lepšie. Ak sa na to niekto necíti, tak nech, ale nemyslím si, že sú tie podprsenky zdraviu prospešné. Keď ti však pridávajú sebavedomie, tak pokačuj :)

   Odstrániť
 3. Tohle je určitě skvělá věc, ale já bych to nedokázala:D. Připadala bych si tak nějak divně...:D. Ale naprosto tě chápu a je super, že se tak cítíš dobře:).
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Moje rebelstvo proti podprsenkám začalo asi pred troma rokmi, kedy som obmedzila používanie kostnicovej podprsenky len na určté odevy a zohnala som si braletky. Potom som prešla úplne na braletky a teraz v lete občas nenosím ani tie. Nemám veľké prsia, nebojím sa to priznať, neznášam drôty, je mi bez nich lepšie a bolo to najlepšie rozhodnutie v mojom živote!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Za posledný rok som mala podprsenku s kosticou asi trikrát a neviem si ani predstaviť ich nosiť. Vždy ma to veľmi tlačilo, akokoľvek bola tá podprsenka drahá a akokoľvek dobre mi sadla. Najmä v lete to bolo nepríjemné. V lete si tiež dovolím ísť von aj bez nich, ale v zime by som to asi nedala :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Neskutečně ti závidím chození bez podprdy! Bohužel s tím, jaký moje kámošky jsou, si nemůžu dovolit jít mezi lidi bez podprsenky. Navíc nemůžu ani moc nosit ty braletky a různý bezkosticový podprsenky, protože to je buď malý a nebo to má stejnej účinek, jak kdybych byla nahá :D

  Karolína & Maličkosti ze života

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Bez podprsenky vyloženě nechodím, ale vzdala jsem se těch s kosticemi a nosím jen bralettky :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem ti krásne za tvoj čas, podporu aj komentár.♥

Instagram