social icons

search

Ďalšie články

Pláž


Po všetkých tých spravách, ktoré odznievali v uplynulých mesiacoch, ohľadom mŕtvych veľrýb a vráskavcoch s 25 kilami odpadu v ich tele, fotky mŕtvych vtákov a ich žalúdkoch naplnenými plastami, či zväčšujúce sa plastové ostrovy v Atlantiku, mi nebolo celkom ľahko a po ceste do Chorvátska, som si v hlave predstavovala všetky najhoršie scenáre, ktoré by ma mohli nemilo prekvapiť. Viem, neišla som ani ku Pacifiku, ani do Talianska, kde inak talianska mafia dostáva milióny eur, za to, že vyhadzuje plasty do mora, išli sme predsa k nášmu slovanskému moru, no aj tak. 

Po príchode mi však odpadol kameň balvan zo srdca, pričom tam bolo naozaj čisto, tak ako každý jeden rok, aspoň na prvý pohľad... More síce bolo čisté, to áno, a viacmenej aj pláže, nebolo to samozrejme nič horibilné, no keď som sa zapozerala bližšie, alebo teda strávila deň na pláži, všimla som si, ako ľudia za sebou nechávajú odpadky, namiesto toho, aby ich vyhodili. A to ma nesmierne nahnevalo a zaskočilo zároveň. Veď už ako deti nás rodiča učili, že nemáme vyhadzovať odpadky na zem, ale pekne krásne ich odhodiť do koša a to, že dospelý, predpokladám inteligentný človek, strávi celý deň na krásnej pláži, užíva si slniečko, rozbúrené more, a kochá sa tou nádherou, a potom tam nechá za sebou bordeľ, je pre mňa nepochopiteľné. Keď používame veci, nakupujeme, konzumujeme doma, a hádžeme to potom rad radom do koša, tak ešte so zavretými očami a zaťatými zubami, rozumiem, že si to neuvedomujeme, že prosto to vrece v koši zaviažeme hodíme von do smetiakov a pokračujeme ďalej v živote, nemyslíme na to, kam putuje ďalej. Ale je to až, ani neviem či na plač, alebo na smiech, no tí ľudia sa potom na to isté miesto vrátili aj na druhý deň a nevadilo im, že ležia pri odpade, ktorý za sebou neupratali? Ja neviem, možno to preháňam, ale mne bolo z toho veľmi smutno, pretože my ľudia, homo sapiens sapiens, máme 2 ruky, 2 nohy, celkom dosť vyvinutý mozog, miesto na žitie, ktoré bolo vytvorené niekoľko miliárd rokov dozadu, a pritom si vôbec, ale vôbec nevieme vážiť, to čo máme a namiesto toho náš domov vedomky, či nevedomky ničíme a kvôli nám postupne zaniká. 


NOSÍM
šaty zo secondhandu Almara 
šľapky z Gatu 
slnečné okuliare z Bižutérie Lilly 
náušnice od Benu Made

Komentáre

 1. Veľmi pekný outfit, srší z neho dovolenková atmosféra :)
  Neznášam ľudí čo hádžu odpadky mimo koša, ešte o to viac keď majú ten smetiak meter od seba. Je to smutné a pre mňa veľmi nepochopiteľné.
  THE NOELA

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Zdieľam tvoje pocity. Nech vidím ľudí len tak nechať nejaký odpad hocikde, vie ma to poriadne nahnevať. A myslím, že ten hnev je v takomto prípade aj opodstatnený.
  Inak krásne fotky a ešte krajšie šaty máš!! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Konvalinka14 júla, 2018

   Máš pravdu.:) Ďakujem veľmi♥

   Odstrániť
 3. Ja nikdy nepochopím, ako niekto môže hádzať odpadky na zem - a potom nadávať, keď je niekde smetie na zemi. Lebo presne ľudia, ktorí za sebou nechávajú spúšť, sa ako prví sťažujú, že sú ulice alebo pláže špinavé. Ako... really? Hoci nikto od nich nechce, aby si navliekli oranžové uniformy a s veľkými vrecami chodili po celom meste a zbierali ohorky z cigariet, ale pozberať za sebou tie dve fľaše a pár obalov nie je predsa také ťažké. Smetné koše sú doslova na každom rohu a ani na pláži nikoho nezabije, keď so sebou svoje smetie zoberú aj na ubytovanie - predsa sa nesťažovali, keď si svoje jedlo a vodu ráno na tú pláž niesli...
  Každopádne - fotky sú nádherné ❤
  BEE A CHANGE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem ti krásne za tvoj čas, podporu aj komentár.♥

Instagram