social icons

search

Ďalšie články

Júlová výzva │ Ako to dopadlo?

Pekný utorok vám všetkým želám. :) Na dnes mám pre vás pripravené moje júlové filmové zhrnutie, nad ktorým som rozmýšľala dlho, ako ho spraviť, pretože by bolo asi príliš zdĺhavé a únavné písať na každý jeden film nejakú recenziu zvlásť, keďže som ich videla 16. Celkom som sa hecla, pričom som vôbec nečakala, že budem mať až toľko priestoru na pozeranie filmov, no vďaka krásnemu počasiu a dovolenkovému obdobiu, som nemala čo robiť v práci, a tak som pozerala filmy.:D  Rozhodla som sa teda, že ich rozdelím podľa žánrov a napíšem vám aspoň po jednej vete ku každému a samozrejme ohodnotím hviezdičkami, lebo tie sú  v konečnom dôsledku najdôležitejšie.:)


Rozprávky:
Ferdinand 
Coco 
No začnem mojimi najobľúbenejšími položkami, pretože tieto rozprávky sú fakt MEGA. Takéto slovo zväčša nepoužívam, no nejde ho nepoužiť. Už veeeľmi dlho som nevidela kvalitné animované rozprávky, ktoré by mali aj nejakú peknú myšlienku, šírili by osvetu alebo nejaké ponaučenie. Rozprávky Ferdinand a Coco spĺňajú všetky 3 body a ešte viac- sú naozaj dokonalé, odporúčam všetkými 10!

Romantické filmy:
Polnočná láska 
Forever my girl  
Kráľovská svadba- Harry a Meghan 

Romantické filmy sa mi pozerali najlepšie, keďže je ich vnímanie najjednoduchšie a zároveň, ja mám prosto rada také "slaďárny." Polnočná láska- film s Bellou Thorn sa mi páčil určite najviac spomedzi týchto filmov. Mal krásny romantický dej a ešte krajší koniec. Forever my girl bol tiež pekný, ale zároveň nepriniesol nič nové, myslím, že som videla veľa podobných filmov. No a Kráľovská svadba bol film o tom, ako sa Harry s Meghan zoznámili, pričom film samotný nebol nič extra, ale ich príbeh je krásny a najmä sa mi ešte viac potvrdilo, že Meghan je super žena!  

Komédie:
Raňajky u Tiffanyho 
Prázdniny v Ríme 
Som sexy 
Manžel na skúšku 
Ja, Simon 

Raňajky u Tiffanyho a Prázdniny v Ríme, mi nakázala pozrieť si moja kamarátka, lebo nerozumela, že som také kultovky, s Audrey Hepburn, doposiaľ nevidela. A musím povedať, že nato, že boli vytvorené pred  60 rokmi, tak sú to úžasné filmy. Viac sa mi ale páčili Raňajky u Tiffanyho, neviem povedať prečo, ale akosi mi to viac sadlo celým námetom. Pri oboch som sa však veľa nasmiala a páčili sa mi vďaka ich inakosti. 
Som sexy je naopak taký typický, ničím neprekvapujúci film. Na jednej strane bol super svojou myšlienkou, a to povzbudiť ženy, nech sa majú rady také, aké sú, na strane druhej, tá myšlienka na mňa až tak nedoľahla, tým, že to bolo také too much americké. 
Na manžela na skúšku sme boli s priateľom v kine, pričom sme sa vkuse smiali, bolo to fakt super. A síce je to opäť, taká jemne obohraná platňa, keďže rodinné komédie sú zväčša na rovnakú nôtu, tak zároveň nimi nič nikdy nepokazia a človek si ich stále rád pozrie. 
Ja, Simon je krásny a najmä aktuálny film. Téma homosexuality je už snáď všade a mne sa veľmi páči, že sa ju snažia ľudia podporiť a ukázať, že je to normálne. Odporúčam. 

Drámy:
The circle  
Podivný prípad Benjamina Buttona 
Podoba vody 
Tri Billbordy kúsok za Ebbingom 
Wonder 
Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný 

Na Circle som sa tešila veľmi, veľmi, keďže v ňom hrá Tom Hanks aj Ema Watson, čo je super dvojka, a o to väčšie sklamanie ma čakalo po jeho dopozeraní. Dej bol úplne slabý, nie až tak zaujímavý a celkovo to na mne nezanechalo žiadny dojem. 
Podivný prípad Benjamina Buttona je ďalšia kultovka, ktorú som doposiaľ nevidela. Vedela som však, o čom film je, tým pádom som nebola nijak prekvapená alebo zaskočená, no tak či onak, film bol krásny a určite by si ho nemal nikto nechať ujsť. 
Podoba vody a Tri billboardy boli posledné 2 filmy z tohtoročných Oskarov, ktoré som ešte nevidela, preto museli byť súčasťou mojej júlovej výzvy. Obe boli ozaj kvalitné, mali krásny a zároveň silný príbeh a určite si teda zaslúžili byť v Oskarovom výbere. 
Film Wonder som pozerala vďaka vašim odporúčaniam na Instagrame a lepšie ste mi asi ani nemohli poradiť! Je to nádherný film, silný, plný dojmov, emócií, možno trochu aj na zamyslenie a dokonca aj so super obsadením! 
Posledný film, ktorý som videla, zhodou okolností aj v posledný júlový deň, je o Pablovi Escobarovi. Opäť sa budem opakovať, ale podarilo sa mi vidieť skvelé filmy, film ma výborné spracovanie, výborné obsadenie a samozrejme jeho dej je šialený pri predstave, že toto bola realita. Jednu hviezdičku som mu ubrala iba preto, lebo som pozerala seriál, tým pádom som tým nebola až tak očarená, ale tí, ktorí neviete veľa o živote Pabla, tak určite odporúčam, budete "jenom koukat."
- S láskou Vaša Konvalinka

Komentáre

 1. Viacero filmov z tohto zoznamu som nevidela, takže to budem musieť čím skôr napraviť :D No veľmi som si chcela pozrieť The Circle, hlavne teda kvôli obsadeniu, a tiež som naň mala veľmi vysoké očakávania, ale tak uvidíme, či mu teraz dám šancu :D S Love Simon a Wonder s tebou iba súhlasím - a mám chuť si pozrieť oba filmy znova, lebo sú nádherné, veľmi aktuálne a predsa nadčasové ❤ Jediný film pri ktorom sa naše názory rozchádzajú, je Polnočná láska - hoci aj ja zbožňujem slaďárny, pri tomto som takmer zaspala :D Neviem, akosi tam nebolo absolútne nič, čo by ma zaujalo alebo prekvapilo a len sme sa s kamoškou predbiehali, ktorá skôr uhádne, čo sa bude diať v nasledujúcej scéne :D
  BEE A CHANGE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Z týchto filmov som videla žiaľ len ten posledný o Escobarovi a mám o ňom presne rovnaký názor. Ja som však najprv videla film, pretože najprv som nejak nevedela či sa mi chce pozerať o tom seriál. Síce ho každý chválil ale nebola som si istá či ma bude zaujímať. Po tom filme ma to však tak nadchlo, že som sa ihneď aj s priateľom pustila do narcosu a som tým úplne posadnutá. :D Raz som sa tiež pustiila do Raňajok u Tiffanyho, ale žiaľ som to po pár minútach vypla. Už si ani napamätám prečo, možno tomu dám ešte raz šancu. Každopádne ti ďakujem za filmovú inšpiráciu! :)

  monicasworldofflowers

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ooo super článok! Ja nie som veľmi filmová, radšej pozerám seriály. Ale celkom si sa mi trafila do štýlu, ktorý mám rada. Raňajky u Tiffanyho je môj naobľúbenejší film ever!!♥ Nejakú rozprávku by som si ale rada pozrela, hentie dve vyzerajú lovely. Film o Escobarovi by som si rada pozrela, prípadne začnem pozerať narcos :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pozrela si si niekoľko naozaj zaujímavých filmov, ja osobne sa chystám napríklad na Ferdinanda či Raňajky u Tiffanyho, len popravde nemám veľmi čas na čítanie či pozeranie filmov v lete, čo je celkom paradox. No práca ma celkom vyčerpáva a potom nemám chuť už na nič. Dúfam ale, že túto nechuť už čoskoro prekonám a nechám sa inšpirovať aj filmami, ktoré si si ty pozrela! :)

  Igelitku si neprosím / Facebooková stránka

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem ti krásne za tvoj čas, podporu aj komentár.♥

Instagram