social icons

search

Ďalšie články

Zdraví a bez liekov


A je to tu. Čas bacilov, vírusov, soplenia, bolesti hrdla, horúčiek a všetkého toho nepríjemného, čo nás pri zmene ročného obdobia čaká.  Ja sa tomu, chvalabohu, zatiaľ vyhýbam (klop, klop, klop), no mám okolo seba toľko chorých ľudí, že som sa rozhodla napísať článok o tom, ako sa dá dostať z chorôb aj bez liekov.

Kto ma pozná, ten vie, že v tejto oblasti som najväčší expert (ďakujem vám rodičia moji milovaní), pretože už celé roky sa doma snažíme vyhýbať liekom celkovo, pričom zakaždým pri jemnej nádche, ignorujeme frázu: "Predpíšem vám antibiotika." Naozaj je to tou prírodnou cestou úplne jednoduché, rýchle a najmä bez chémie, ktorú nepotrebujete do seba zbytočne pchať (podľa najnovších štúdií už začínajú byť všetky vírusy voči liekom imúnne,  a o 10 rokov sa má vytvoriť taký vírus, ktorý nebudeme vedieť nijako liečiť a zastaviť zároveň, pretože naše organizmy sú na všetky protilátky už navyknuté...). A tak, zakaždým, keď je niekto chorý, príde práve za mnou, až sa na tom niekedy smejeme, a pýta sa ma, čo môže spraviť, aby sa vyliečil tým alternatívnym spôsobom. Neberte to prosím skepticky, naozaj to pomáha, dokonca viac ako lieky, a do 3 dní sa budete cítiť omnoho lepšie. :) 

 • Naša najväčšia zbraň je inhalácia. Doma máme inhalátor (našla som to aj pod názvom tvárová sauna), do ktorého nalejeme Vincentku, nejaký harmančekový čaj alebo vodu, ono sa to nahreje a potom z toho ide para, ktorú inhalujeme buď nosom alebo ústami, podľa toho aký máme zdravotný problém. To opakujeme približne 3krát do dňa a pomáha to najviac na svete. SĽUBUJEM! Pokiaľ taký inhalátor nemáte, stačí nechať zvrieť vodu/čaj v hrnci, nakloniť sa k nemu, dať si cez hlavu uterák a máte domáci inhalátor. :D 
 • Keď pociťujete škrabanie v hrdle, pomocníkmi sú citrón a med. Dáte si do hrnca lyžicu medu a pridáte šťavu z polky citrónu, zohrejete to spolu, s tým, že sa to roztopí do tekutejšej masy a po lyžičkách to jedzte. Hneď potom budete cítiť ako vám to vyštipuje všetkých bacilov v hrdle.  
 • Pri bolesti hrdla je najlepšie staré známe kloktanie, či už vody so soľou alebo napríklad šalviového čaju, ten je na bolesť hrdla najúčinnejší. 
 • Zvýšiť imunitu veľmi pomáha kurkuma. Buď si môžete urobiť takzvané zlaté mlieko z kurkumy (recept tuto) alebo si dať do jedného štamperlíka 3 čajové lyžičky kurkumy, trochu čierného pipru a do plna naliať extra panenský olivový olej. Je to nepríjemné piť, ale je to neskutočne silný zabíjač bacilov. 
 • Ďalší starý známy babský recept- uvariť mlieko s cesnakom a medom na rôzne nádchy, chrípky či kašeľ. A nie, mlieko nespúšťa hlieny, je to mýtus, naopak je to celkom dosť účinné. 
 • Pri bolesti hrdla ešte pomáha obklad zo švédskych kvapiek (najlepšie je ich normálne zobrať ako liek), a vlastne, švédske kvapky sú liek na všetko (napríklad problémy s trávením)! Stačí si zobrať nejaký starý šál na neho dať igelitový sáčok (neviem, čím neplastovým by sa to dalo nahradiť), nato dáte vatu a na tu vatu vylejete švédske kvapky. Pred kým si to ale dáte na krk, treba si ho natrieť nejakým olejom, pretože sú tie kvapky dosť silné. Potom si to stačí už iba priložiť na krk, šál zaviazať a mať to takto na krku. Spočiatku vás to bude aj dosť hriať, čo je samozrejme dobré a sáčok treba preto, lebo kvapky sú hnedé a dosť farbia, tak aby ste nemali všetko zašpinené. Kvapky sa dajú ešte nahradiť Ghí, ktoré v hrnci zohrejete, roztopíte a rovnakým postupom vylejete na vatu. 
 • No a posledným dôležitým krokom sú čaje, VEĽA čajov (najmä sypaných) a tekutín. Najlepšie zázvorový z čerstvého zázvoru, už spomínaný šalviový na hrdlo, harmančekový alebo materina dúška na priedušky atď. atď. 

Na imunitu ešte pomáha oregánový olej, ktorý je sakra silný, ale veď o to predsa ide, vypiť nejaké to poldeci zázvorovice a samozrejme jesť v takom období čo najviac zeleniny a ovocia, a čo najmenej sladkostí, ktoré práve vytvárajú priestor baktériám na rozmnožovanie. 

Ps.: Samozrejme nie som žiadny lekár a ani neštudujem medicínu, takže nehovorím, že to každému sadne, ale ja osobne som u lekárky nebola ani nepamätám, pretože toto všetko ma vždy raz a dva vylieči. 
P.s.2: Prosím fakt to skúste, je to všetko jeden veľký zázrak.

Určite mi dajte v komentároch vedieť, čo pomáha takto prírodne vám, aspoň zväčšíme zoznam a možnosti, a budeme rýchlo zasa fit! :)

- S láskou vaša Konvalinka 

Komentáre

 1. mne jedna múdra žena povedala že na imunitu by v každom slanom jedle mala vyskytnúť kurkuma a v každom sladkom škorica (vraj su veľmi silné na imunitu), a ten šalviový čaj (odvar) je TOP, v lete som mala angínu a abnormalne nenormánlu, ťažko vysvetliteľnú bolesť hrdla, nemohla som nič jesť, piť, takmer ani dýchať a klotkala som si čajom a "škrabala" hrdlo jazykom a bolo mi lepšie okamžite !

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Zatiaľ nie som ani ja chorá (tiež klopem), a tiež som nebola u doktorky ani nepamätám (asi tri roky dozadu šla naša obvodná do dôchodku a nahradila ju jej dcéra, a zatiaľ netuším, ako vyzerá, lebo som u nej ani raz nebola). No keď ma už fakt niečo skolí, mne najviac, ale fakt najviac pomáha úplné vypnutie od všetkého, len ležanie v posteli, spánok, odpočinok a hektolitre vody a horúceho čaju. Nemám síce veľmi rada takéto vylihovanie, lebo po pár hodinách je nuda už len ležať a jedným okom pozerať film, lebo už ani to sa mi nechce robiť, no po dvoch, maximálne troch dňoch som úplne v pohode.
  No nabudúce (čo dúfam, že nebude tak skoro) skúsim aj inhaláciu v podobe hrncového lifehacku, lebo to znie super (a aj tak, že by to fakt mohlo seriózne pomôcť) ❤
  BEE A CHANGE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja lieky úplne neznášam a snažím sa im vyhýbať aj keď som chorá. Pijem veľa čajov, jem veľa ovocia a doma máme tiež inhalátor.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Naše rodina (respektive moje mamka) je na tom jako tvoje a prášky jsou u nás brány jako poslední řešení (samozřejmě nerozporujem úžasné věci, které medicína dokázala, ale...ale! :D). Já sama si musím jen brát Ibalgin kvůli menstruačním bolestem, protože často ani nemůžu spát, a ani horké sprchy, teplo obecně, nebo čaje nepomáhají.
  Jinak mnohé tipy jsem neznala, o kurkumě jsem slyšela mnoho a jednu dobu ji používala jako masku proti akné (nepomohla :D), ale asi si ji zase pořídím. U mně rozhodně pomáhá zázvorový čaj, potom i ten šalvějový (ten má mimochodem přivolat menstruaci, tak třeba to někomu zabere :D).

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Úplne s tebou súhlasím. Aj ja sa snažím vždy keď na mňa niečo lezie zásobiť sa vitamínami prostredníctvom ovocia, keď mám nádchu vždy mi pomôže vincentka a na kloktanie používam šalviu :) Skvelý článok s dobrými tipmi :)

  Accessoriesforbeauty

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem ti krásne za tvoj čas, podporu aj komentár.♥

Instagram