social icons

search

Ďalšie články

Miestni │ BenuMade

Miestni je asi moja najobľúbenejšia rubrika, pretože predstavuje môj najväčší strach spred roka, čo sa módy týka, že ako sa budem môcť naďalej vedieť vyžiť v obliekaní a kúpiť si niečo, čo sa mi páči, bez toho, aby som vošla do fast fashion reťazcov. A ono sa to fakt dá!! Je to jednoduchšie, než som si kedy bola myslela, a nielen, že tie veci sú kvalitnejšie, etickejšie, udržateľnejšie, ale mám z tej kúpy omnoho lepší pocit, že podporujem lokálov a navyše si ich aj viac vážim, a strážim, pretože sú prosto precious.♥

BenuMade som mala napísanú na mojom liste fair trade značiek, ako jednu z prvých a nehovoriac, že na wish liste si tiež pobudla zopár mesiacov. Keď však prichádzali moje 20te narodeniny, moji kamoši sa ma pýtali, čo si prosím, bez akýchkoľvek okolkov, lebo veď nie je lepšie dostať niečo, čo si už dlho prajete? No a tak mi vybrali od BenuMade tieto, a mne, samozrejme zažiarili očká. Sú kožené, tým pádom, viac menej, nerozbitné, sú ľahké, v strieborných a zlatých verziách, jednoduchších, zložitejších, geometrických aj kvetinových. 

- S láskou vaša Konvalinka

Komentáre

 1. Pekny darcek si si vybrala, ale nevadi ti, ze su kozene??

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vtedy, keď som ich mala na wishliste a priala si ich, tak som vôbec netušila, že sú z kože, akosi som si to nevšimla, aj keď je to "leather" zakompované v názve. :D Myslela som si, že sú kovové. Neviem, či by som ich chcela, keby som si to bola všimla, no človek dospieva postupne, pred rokom som nad vegánstvom ani len nerozmýšľala a teraz sa chcem jedným stať vo všetkých smeroch, či už sa jedla, kozmetiky alebo oblečenia týka. Avšak mám ich, páčia sa mi a nosím ich rada, keďže sú miestnym výrobkom a nevyhodím ich do koša, keď už boli kúpené.

   Odstrániť
 2. Aha uz chapem, samozrejme nausnicky vyhodit by bola hlupost, len ma zmiatlo, ze si napisala, ze na tvojom zozname fair trade je aj znacka, ktora pouziva pravu kozu a teda mi pride nelogicke vobec robit reklamu takejto znacke aj ked si nausnice dostala este pred tym, nez si sa rozhodla nad veganstvom. Nemyslim to v zlom, len mi to pride nezmyselne.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jasné, chápem :) Dlhšie som rozmýšľala, či mám tento článok zverejniť, ale mala som tieto fotky nafotené už od mája, pripravené na príspevok, už len sa k nemu bolo treba dostať. Momentálne som nemala nič naplánované ani pripravené, tak som si povedala, že to teda zverejním. Táto značka bola na mojom wishliste, pretože je ten človek férovo zaplatený a navyše Paulin naozaj spotrebuje každý jeden kúsok tej kože, tým pádom nevytvára odpad, takže je to, nazvime to ekologické. Z toho etického hľadiska to je pasé, prirodzene.

   Občas to možno človek nevypočíta veľmi dobre, aj napriek tomu, že to myslí len a len dobre. Tak či onak nikde som nenapísala, že vegan už som. Na tento dajme tomu "životný štýl" prechádzam pomaly, malými krôčikmi, pretože z mojej skúsenosti, do všetkého, do čoho som sa nahrnula strmhlav, nevyšlo tak, ako som chcela. Veľmi si prajem, aby som raz došla do cieľa, čo sa ekológie aj vegánstva týka, neraz sa však stalo, že som si zabudla poprosiť nápoj bez slamky alebo si dala cestoviny a posypala ich syrom. Raz ale verím, že sa budem môcť nazvať vegánom, a ak nie, tak sa nikdy nevzdám a budem to skúšať stále dookola, no je to naozaj dlhá cesta a nech ide človek po akejkoľvek, stane sa, že sa potkne, zabočí do nesprávnej alebo vojde aj do slepej. Nazývam samú seba "enviromentálnym nadšencom," pretože mi záleží na tom, ako sa správame ku nášmu životnému prostrediu, a aký dopad má každý jeden náš krok, baví ma to a som rada, keď môžem hocijakou maličkosťou pomôcť. Tento blog som si však nezaložila, ako eko guru, ktorý má odpoveď na všetko a 100% recept ako žiť bezodpadovo a vegánsky, a férovo a neviem ešte ako. Toto všetko je aj moja cesta a niekedy nesúhlasím ani s tým, čo som napísala pred mesiacom, pretože sa naučím či dozviem niečo nové, iné, ale o tom to je. Pekne a pomaly. :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem ti krásne za tvoj čas, podporu aj komentár.♥

Instagram