social icons

search

Ďalšie články

Februárová výzva

Wuhuu! Mesačné výzvy sú späť, keďže mám konečne priestor nato, aby som ich aj reálne splnila. Rozhodovala som sa medzi dvomi, a tak mi zrazu prišla do cesty tretia, a teda najlepšia. Totižto, teraz v týchto zimných mesiacoch, veľmi bojujem so suchou pleťou. Dávala som si na ňu strašne veľa olejov, masírovala som si ju, robila si masky, no nič nepomáhalo. Pred pár dňami sa ma však spýtala kamarátka, či pijem dosť vody, a vtedy tak so mnou mierne myklo. Veď to asi všetci poznáte, ako každý stále dookola hovorí, že piť veľa vody je základ, ja sama som to počula asi tisíc krát a vo všetkých videách, ktoré som videla, s názvom "ako sa zbaviť akné," povedalo každé jedno dievča, že samy tomu neverili, ale fakt tá blbá, otravná veta, má niečo do seba. A tak si dávam vo februári záväzok, že budem piť veľa vody. Už to praktizujem nejaké dva dni, a mám pocit, možno je to iba placebo, že ju mám menej suchú, tak verím, že za ten mesiac, kontrolovania samej seba, aby som prijímala dostatok tekutín, sa mi to vryje pod kožu a prenesie sa do ďalších mesiacov, už ako zvyk. Kto do toho ide so mnou? :)

- S láskou vaša Konvalinka

Komentáre

 1. Ja s týmto vôbec nemám problém – dva litre denne sú pre mňa úplná hračka, vodu pijem hneď po prebudení aj tesne predtým, než idem spať, lebo pár rokov dozadu sa mi často stávalo, že som sa uprostred noci zobudila na to, že som mala úplne sucho v ústach. A bez mojej nerezovej fľaše nejdem ani na krok :D No držím palce, dostatočné pitie vody má fakt iba pozitíva! ❤
  BEE A CHANGE // Facebook Page // READ ABOUT "DIGITAL MINIMALISM"

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jakooo....ráda taky začnu pít víc vody, ale moje nejoblíbenější youtuberka (chemička a zároveň nadšenkyně do kosmetiky) psala, že pití vody na pleť člověka nemá moc velký vliv. Určitě pomáhá třeba k lepšímu zažívání, lepšímu spánku, chodu těla obecně a nevím čemu všemu a to pak způsobí, že i pleť je spokojenější...ale nevím, no :D. Každopádně, voda je život, že ano.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Haha, ja nechcem piť viac vody len kvôli pleti, ale jednoznačne si myslím, že keď človek vypije jeden pohár vody denne, tak sa to odzrkadlí, či už práve na chode tela, tráviacich procesoch alebo aj suchej pokožke. Netvrdím, že je to alfa a omega pre pleť, to nie, ale ani piť málo vody nie je žiadna sláva pre našu pokožku.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem ti krásne za tvoj čas, podporu aj komentár.♥

Instagram