social icons

search

Ďalšie články

Šaty na jednu príležitosť

V prvom rade, prečo ten názov vôbec niekedy vznikol prosím vás? Slovné spojenie šaty na jednu príležitosť, keď sa tak nad tým zamyslíme, je úplne šialené? choré? na hlavu padnuté? Veď predsa všetci sme už počuli, o tom, aký dlhokánsky a zložitý, a krvopotný proces, je za výrobou jedného kusu oblečenia. A my sa opovážime si ho obliecť jeden jedinký krát! 

Priznávam, mne samej visia v skrini 4, iba raz oblečené, šaty. Jedny z priateľovej stužkovej, jedny z mojej stužkovej, jedny zo sesternicinej svadby a jedny z minuloročného plesu. Vždy som minimálne mesiac pred takouto akciou vymýšľala svoj outfit, hľadala si šaty po internete, k nim mi potom nepasovali žiadne topánky, ktoré by som mala doma, tak som si kupovala nové a samozrejme, doplnky tiež.  Na mnohé z nich mi doposiaľ padá prach, iba preto lebo chceme mať na každú príležitosť na sebe niečo nové, čo ešte nikto nikdy nevidel. A prečo? Aby sme nepôsobili, že nemáme nič iné v skrini? Že nosíme stále to isté dookola? Že sme niečo viac, keď na každú oslavu narodenín, ples, či svadbu prídeme v nových šatách? Nie, toto už nie. 

Tohto roku som na ples svoju "róbu" vôbec neriešila. 2 hodiny pred plesom som si na seba obliekla šaty zo stužkovej a hneď ich aj vyzliekla, pretože som sa cítila, že sú too much na futbalový ples ( a aj by boli), potom som dala na seba čierny overál, v ktorom som sa cítila omnoho lepšie a bola som pripravená v ňom ísť, akurát som sa rozhodla ešte prebrať mamkine, raz oblečené plesové šaty, ktorých má ešte viac ako ja, a tohto roku si kúpila ďalšie (oheň bol na streche, samozrejme), no a medzi nimi som našla tieto, dala si k nim topánky aj kabelku, ktorú som mala na stužke aj plese, čiže už tretíkrát som v nich šla do spoločnosti. Najvtipnejšie to bolo s opaskom, pretože bez neho mi tie šaty veľmi nesedeli, tak som zo skrine vytiahla tento, ktorý je obyčajný, koženkový a nosím ho bežne, pričom mamka začala freak outovať, že to nemôžem ísť s takým obyčajným, že mi musí nájsť nejaký slávnostnejší. Ale ba! Všetko sa už teraz smie a mne je úprimne jedno, kto si čo myslí. Ja viem, prečo mám na sebe tie isté topánky, v ruke tú istú kabelku, starý opasok a na sebe šaty, ktoré už boli na jednom plese oblečené, a dáva mi to omnoho väčší zmysel, ako keby som mala byť odetá v novom. :)

P.s.: Fotka bola fotená niekedy pred pol nocou, keď som už bolo prezutá (do baleríniek, ktoré nosím celoročne) a spotená. :D 

- S láskou vaša Konvalinka

Komentáre

  1. Problém je v tom, že toto je niečo, čo má väčšina z nás doslova natlačené do hlavy – v spoločnosti ťa tak môžu vidieť iba raz a koniec. Ja som tomu nikdy veľmi nerozumela, veď silne pochybujem, že si niekto len tak z hlavy pamätá, čo presne som mala na sebe na svadbe pred troma rokmi alebo na plese dve zimy dozadu. No to, že ostatných vidíme, že si kupujú šaty špeciálne na jednu príležitosť, v nás vyvoláva pocit, že to tak musíme robiť aj my.
    Mne tak tiež v skrini visia šaty zo stužkovej – a fakt neviem, čo s nimi. Nemôžem ich predať, lebo z nich už odpadlo pár kamienkov, no mrzí ma, že na nich padá prach. Ale inak kupovanie na jednu príležitosť absolútne nepodporujem a nikdy to už nemám v pláne urobiť :D V skrini som už nazbierala zopár šiat, a či už zrazu prídu krstiny, svadba alebo len oslava narodenín, mám si vždy čo obliecť bez toho, aby som musela čosi nové kupovať :D
    BEE A CHANGE // Facebook Page // READ ABOUT "HOW TO RECYCLE"

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem ti krásne za tvoj čas, podporu aj komentár.♥

Instagram